Sanace bytu po požáru

Pokud jste si ve Vašem bytě zažili požár, bylo to pro Vás zcela jistě velmi psychicky těžké období. Bude Vás čekat sanace vybavení bytu a vysoušení zdiva. Stěny bytu máte od sazí a při požáru vznikly nebezpečné látky, které teď ve Vašem bytě zůstávají. Při požáru totiž vznikají chemické reakce, kde je jejich závažnost závislá na tom, co hořelo, jak velký žár to byl, v jaké fázi požáru probíhalo hašení a kolik bylo v bytě kyslíku.

Způsobené škody neboli sanace po pořáru

Jaké konkrétní látky při požáru vznikají, lze však jen těžko zjistit. Vždy se to odvíjí od toho, jaké materiály se v domácnosti převážně používají. Všechny látky z těchto materiálů pak ovlivňují výsledné složení zplodin, které se šíří vaším bytem.

V bytech se nachází nejrůznější materiály jako jsou PVC, stropní obklady, molitany, koberce, uměla skla či plexiskla, dále je to samozřejmě různá elektronika, předměty ze všech možných materiálů. Každý byt je tak svým způsobem unikátní a pokud chcete zjistit, jaké škodlivé látky při požáru vznikly, lze to laboratorním vybavením zjistit, které je však poměrně drahé. Můžete si povolat i Státní zdravotní ústav, který Vám změří, zda se ve vašem bytě škodlivé látky vyskytují či nikoli. Toto měření je však velmi drahé a proto od něj mnoho lidí, kteří si prošlo tímto neštěstím, upouští.

sanace po požárech, sanace vybavení bytu

Saze po požáru, které Vám v bytě zůstanou, nejde tak lehce setřít hadrem. Ve chvíli, kdy se sanace po požáru začnou provádět jsou nejprve všechny povrchy tzv. sanovány suchou cestou. Saze, které po požáru vznikly jsou nejprve zvířeny speciálními vysavači a poté odsávány speciálním vysavačem.

Rychlé kontaktování sanační firmy

Ani vyvětrání místnosti není snadná záležitost. Sanační společnost mibag.cz se, která sanace provádí, se postará o to, aby zápach z Vašeho bytu úplně vymizel či doporučí ty nejvhodnější postupy na odstranění zápachu. Postarají se o elektroniku i zednické práce.

Doporučujeme tedy, pokud se Vám takové neštěstí stane, zavolejte si sanační firmu co nejdříve. Nejideálnější stav je, aby odborníci dorazili hned po dokončení práce hasičů. Předejdete tak mnohým problémům, které byste si svépomocným úklidem mohli způsobit.

sanace po požárech, sanace vybavení bytu